هدف های رفتار سازمانی

هدف های رفتار سازمانی

توجیه ، پیش بینی و کنترل رفتار انسانی است .

توجیه

هنگامی که می خواهیم متوجه شویم که چرا فرد یا گروه کاری را انجام دادند ، در واقع به دنبال بیان یا توجیه هدف هستیم و می خواهیم علت را بدانیم .

پیش بینی

هدف از پیش بینی توجه به رویدادهای آینده است . مدیریت می خواهد نتیجه یک اقدام خاص را حدس زده و در حقیقت می خواهد برخی از واکنش های رفتاری را نسبت به پدیده های تغییر پیش بینی کند و راه هایی را برای کمترین مقاومت بیابد و تصمیم گیری کند .

بهبود کیفیت و بازدهی

برای بهبود کیفیت و افزایش تولید یا بهره وری باید برنامه هایی را مثل کنترل کیفیت کامل و بازسازی اجرا کرد تا به موجب آنان افراد و کارکنان تشویق شوند که در امور مشارکت فعال نمایند .

رضایت شغلی

 درک رفتار سازمانی می‌تواند عواملی را که می‌توانند رضایت شغلی را تقویت یا مانع ایجاد کنند، مانند تنظیمات فیزیکی، پاداش‌ها و تنبیه‌های سازمانی یا ویژگی‌های گروه کاری را روشن کند.

رضایت شغلی به نوبه خود می تواند بهره وری بالاتر و کاهش گردش مالی را افزایش دهد و در عین حال اهرم بیشتری را برای جذب استعدادهای برتر فراهم کند.

فرهنگ سازمانی

با بزرگتر شدن سازمان‌ها، ممکن است دستیابی به هدف مشترک  دشوار شود. رفتار سازمانی برای درک و ایجاد کانال‌های ارتباطی و ساختارهای رهبری سودمند است و می‌تواند فرهنگ سازمانی را تقویت کند. از آنجایی که محیط های کسب و کار به سرعت در حال تحول سازمان ها را وادار به انطباق می کند، مثلاً وارد بازارهای جهانی می شوند یا از نیروی کار مجازی استفاده می کنند، رفتار سازمانی می تواند به حفظ هویت واضح بدون از دست دادن انعطاف پذیری و سازگاری کمک کند.

یافتن افراد مناسب

رفتار سازمانی می تواند به یافتن ترکیب مناسبی از استعدادها و سبک های کاری مورد نیاز برای دستیابی به کار در دست کمک کند.این  امر می تواند به تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی را در یک تیم یا گروه کاری قرار دهید، و همچنین در تصمیم گیری برای ارتقای جایگاه رهبری یا حتی مشخصات ایده آل برای استخدام های جدید کمک کند.

رهبری و حل تعارض

از دیگر هدف های رفتار سازمانی رهبری و حل تعارض می باشد.رفتار سازمانی می تواند به تقویت رهبری، فعالیت پیشگیرانه و حل خلاقانه مشکلات کمک کند.

وقتی خلاقیت مجاز باشد، اختلاف نظرها اجتناب ناپذیر است، اما رفتار سازمانی می تواند رهبری و پویایی  مورد نیاز برای تبدیل تعارضات به تبادل ایده های سازنده را فراهم کند.

درک بهتر کارمندان

مطالعات رفتار سازمانی به ما کمک می‌کند بفهمیم که چرا کارکنان به شیوه‌ای که انجام می‌دهند رفتار می‌کنند، و همچنین پیش‌بینی می‌کنیم که چگونه در آینده رفتار خواهند کرد.

 چگونگی توسعه رهبران خوب

الگوهای رفتار سازمانی به پیش بینی اینکه چه کسانی از میان کارکنان پتانسیل رهبر شدن را دارند کمک می کند.

آنها همچنین به ما می آموزند که چگونه این کارمندان را شکل دهیم تا از پتانسیل رهبری آنها به بهترین شکل استفاده شود.

یک تیم خوب ایجاد کنید

یک سازمان فقط به اندازه ضعیف ترین عضو تیمش خوب است. همه اعضای گروه با هماهنگی کار می کنند و باید برای دستیابی به بهترین نتایج با هم کار کنند.

تئوری های کار گروهی رفتار سازمانی ابزاری ضروری در دست هر مدیری است.

بهره وری بالاتر

همه اینها ما را به مهم ترین هدف دستیابی به بالاترین بهره وری در تحقق چشم اندازها و اهداف هر سازمانی می رساند.

اگر اصول رفتار سازمانی به خوبی اجرا شود، به انگیزه همه اعضا برای انجام بهترین کار کمک می کند. سطوح انگیزه می تواند تفاوت بین یک نتیجه خوب و یک نتیجه بد باشد.

رفتار سازمانی دارای اهداف بسیار زیادی است که بوسیله آن به سازمان ها، افراد، گروه ها و در یک کلام همه ذینفعان خدمت می کند.

راه های ارتباط با ما

  • جهت دریافت مطالعه نکات بیشتر می توانید از پیج اینستاگرام کلینیک نیز دیدن فرمایید.
  • جهت دریافت وقت مشاوره با شماره 65221199 نیز می توانید در ارتباط باشید.
  • همچنین می توانید نسبت به دریافت وقت مشاوره از طریق سایت نیز از طریق اینجا اقدام نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *